fbpx

Dabiska kosmētika skaistumam un veselībai

Lai arī šķiet, ka dabiskas kosmētikas izvēle sejas un ķermeņa kopšanai ir mūsdienu trends, kas tieši pēdējos gados kļuvis par vienu no karstākajiem skaistumkopšanas nozares diskusiju tematiem, patiesībā tieši no dabas vielām gatavoti produkti jau senajās civilizācijās sievietēm ļāva izcelt savu daili un pievilcību. Esam sagatavojuši rakstu, kas ļaus tev ielūkoties kosmētikas produktu vēsturē un uzzināt ko jaunu par dabisku sejas un ķermeņa kopšanu – lasi un iedvesmojies!

Ēzeļu piena vannas un aromātu pirmsākumi

Kurš gan nav dzirdējis par valdzinošo Kleopatru, kuras skaistuma noslēpums bija regulāras peldes ēzeļu piena vannās? Taču tā nav vienīgā vēstures liecība par skaistumkopšanas pirmsākumiem – Galēns, sengrieķu ārsts, sajaucot augu eļļas ar bišu vasku, radīja pirmo ķermeņa krēmu, turklāt vārds kosmētika cēlies tieši Senajā Grieķijā no vārda kosmetikós, kas apzīmē higiēnu, rūpes un skaistuma saglabāšanu.

Kā šobrīd, tā arī pirms vairākām tūkstošgadēm svarīgi bija ne tikai labi izskatīties, bet arī patīkami smaržot – Senajā Persijā tika radīts rožūdens, ko mūsdienās plaši pielieto dažādu kosmētikas līdzekļu ražošanā, savukārt kādā manuskriptā, kas tapis ap 1200. gadu p.m.ē., aprakstīta parfīma darināšana no ziediem, eļļām un mirrēm.

Kosmētikas produkti mūsdienās

Pagājušajā gadsimtā, strauji attīstoties zinātnei, notika ievērojamas pārmaiņas arī skaistumkopšanas nozarē – kosmētikas ražošanai sāka izmantot dažādas ķīmiskas sastāvdaļas, aizsākot to, ko šobrīd dēvē par konvencionālo kosmētiku jeb kosmētiku, kuras ražošanai izmantotas gan dabiskas izcelsmes, gan mākslīgi sintezētas vielas.

Tomēr tikai ar laiku tika noskaidrots, ka daudzas no šīm vielām ir nelabvēlīgas un pat bīstamas cilvēka veselībai – lai arī šobrīd pastāv regulas, kas kontrolē skaistumkopšanas līdzekļu ražošanu, daudzu ķermeņa kopšanas un dekoratīvās kosmētikas produktu sastāvā vēl arvien atrodamas kaitīgas vielas, kas ilgtermiņā atstāj negatīvas sekas uz visa organisma darbību.

Āda ir cilvēka lielākais orgāns, caur kuru tas, ko uz tās uzklājam, nonāk asinsritē un ar tās palīdzību visā ķermenī, tādēļ ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību sevis izvēlētajiem ikdienas kosmētikas produktiem un to sastāvam, lai ne tikai izskatītos, bet arī justos labi un nenodarītu pāri veselībai.

Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kādēļ izvēlēties dabisku kosmētiku, kā arī iemācīties gatavot šampūnu, sejas un ķermeņa krēmus, vannas bumbas un citus skaistumkopšanas produktus savām rokām, aicinām apgūt programmu “Dabīgās kosmētikas gatavošana” mācību centrā ELISANDA! Nodarbību laikā būs iespējams pagatavot 10 dažādus produktus, kas paliks audzēkņu īpašumā.

Uzzini vairāk un piesakies ŠEIT – gaidīsim!

Facebook Twitter Google Plus Pinterest