fbpx

Vakuuma masāža tvirtam ķermenim un starojošai ādai

Vakuuma masāža ir viena no populārākajām ķermeņa kopšanas procedūrām, kas mūsdienās tiek plaši pielietota dažādu estētisku problēmu risināšanai un veselības uzlabošanai. To iespējams veikt gan manuāli, izmantojot speciālas masāžas bankas, gan ar vakuuma masāžas iekārtu. Šajā bloga rakstā pastāstīsim tev svarīgāko par šo senseno dziedināšanas un skaistuma mākslu – mēs ticam, ka tu noteikti vēlēsies to izmēģināt!

Gluži kā daudzas citas skaistuma un veselības prakses, arī masāža ar vakuuma bankām jeb cupping therapy cēlusies Ķīnā, kur tā tika pielietota ar mērķi līdzsvarot ķermenim cauri plūstošo dzīvības enerģiju, savukārt Ēģiptē vakuuma bankas plaši izmantoja skaistumkopšanā. Mūsdienās vakuuma metode Ķīnā ir oficiāli atzīts dziedināšanas veids, kuru praktizē slimnīcās, taču Eiropā tā galvenokārt pazīstama kā viena no pieprasītākajām ķermeņa kopšanas procedūrām. Un ne velti – pēc vakuuma masāžas rezultātus iespējams pamanīt uzreiz.

Kāds ir vakuuma masāžas iedarbības princips? Izmantojot speciālus masāžas rīkus jeb bankas, notiek intesīva iedarbība uz ādu un dziļākiem zemādas audiem, tostarp taukaudiem. Ar masāžas palīdzību tiek iekustināti organismam svarīgi procesi – strauji uzlabojoties asinsritei, audiem tiek piegādāts skābeklis un barības vielas, savukārt, aktivizējot limfātisko sistēmu, no organisma tiek izvadīts liekais šķidrums, kā arī vielmaiņas galaprodukti jeb toksīni. Vakuuma masāža iedarbojas arī uz muskuļiem, palīdzot remdēt sāpes un saspringumu, taču galvenokārt tā savu popularitāti guvusi pateicoties spējai ievērojami uzlabot ādas stāvokli un ķermeņa aprises.

Šo efektīvo procedūru iespējams veikt divos veidos – mehāniski ar rokām vai ar vakuuma masāžas ierīci. Veicot masāžu ar rokām, visbiežāk tiek izmantotas silikona vai stikla bankas ar gumijas sūknīšiem. Pateicoties gaisa spiedienam, kas ir zemāks par atmosfēras spiedienu, bankas piesūcas ādai un paceļ audus. Turpmākā darbība notiek pārvietojot bankas noteiktos virzienos atbilstoši masējamai ķermeņa zonai – atkarībā no tā, cik spēcīgi saspiesta banka un kāds ir kustības temps, iespējams veikt dažādas intensitātes masāžu.

Līdzīgs darbības princips ir arī vakuuma masāžas iekārtai – vakuuma efekts tiek panākts ar aparāttehnoloģijas palīdzību, savukārt skaistumkopšanas speciālists pa klienta ķermeni veic kustību ar aparāta uzgali. Atšķirībā no manuāli veiktas vakuuma masāžas, aparātmasāžas laikā iespējams noteikt katram klientam individuāli piemērotu vakuuma intensitāti, tādējādi izvairoties no pārlieku spēcīgas iedarbības un mikrotraumām.

Rezultāti patiešām novērojami jau pēc pirmās procedūras – āda kļūst viegli sārta, veselīga un tvirta, mazinās celulīta izpausmes, kā arī problēmzonu, piemēram, augšstilbu un vēdera, apkārtmērs. Taču, lai panāktu ilgstošu efektu, ieteicams iziet vakuuma masāžas kursu, vai vēl labāk – apgūt vakuuma masāžas pamatprincipus, lai to varētu turpināt veikt arī mājās, kombinējot ar citiem ikdienas skaistumkopšanas rituāliem.

Ja vēlies uzzināt vairāk par vakuuma masāžu un iemācīties to veikt sev vai, ja esi skaistumkopšanas speciālists, arī klientiem – piesakies semināram “Vakuuma masāža ķermenim (banku masāža)”, zvanot pa t. 29507347!

Tava ELISANDA

Facebook Twitter Google Plus Pinterest