fbpx
Karsto akmeņu masāža

Karsto akmeņu masāža: kas tā ir un kāda ir tās iedarbība?

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā, kur fiziska un garīga pārpūle ir teju ikdienas sabiedrotais, cilvēki arvien vairāk meklē dažādus alternatīvus veidus, kā salīdzinoši īsā laikā atgūt veselību, spēku un dzīvesprieku. Viena no metodēm, kas sevī ietver senatnīgu viedumu un mistisku spēku, ir karsto akmeņu masāža – kas tā ir un kādēļ to būtu vērts apgūt visiem, kas praktizē masāžas, pastāstīsim šajā rakstā!

Karsto akmeņu masāžas vēsture

Karsto akmeņu masāža, dēvēta arī par akmeņu terapiju (stone therapy), ir veselības un labsajūtas uzlabošanas prakse, kuras pirmsākumi meklējami seno civilizāciju dziedināšanas rituālos. Mūsdienās jēdziens holistiska pieeja iemanto arvien lielāko popularitāti, taču senās civilizācijas, tostarp Senās Ķīnas iedzīvotāji, indiāņi, havajieši un citu kultūru pārstāvji, jau gadsimtiem senā pagātnē uz cilvēku raudzījās kā uz vienotu veselumu, arī akmeņu terapiju pielietojot kā metodi, ar kuru vienlaikus dziedināt gan fiziskas kaites, gan to, kas dvēselē un prātā citu acīm apslēpts.

Tradicionāli karsto akmeņu terapijā tika izmantoti gludi, plakani akmeņi, kurus sakarsēja un novietoja uz konkrētiem punktiem cilvēka ķermenī. Patīkamais siltums, kas caur ādu maigi aizplūda uz dziļākajiem audiem un muskuļiem, dāvāja visaptverošu relaksācijas sajūtu, atslābumu un mieru. Tāpat karsto akmeņu terapija tika piekopta arī kā dziļi garīga prakse – akmeņi simbolizēja sazemēšanos un savienošanos cilvēkam ar zemi, no kuras tas cēlies.

Karsto akmeņu masāžas iedarbība

Šīs mistiski vilinošās masāžas sirds un būtība ir iedarboties uz konkrētām zonām cilvēka ķermenī, enerģijas centriem, ar remdinošu siltumu un vieglu spiedienu. Masāža tiek veikta gan ar rokām un siltu eļļu, gan pašiem akmeņiem, veicot lēnas, plūstošas kustības un uzspiedienus noteiktos punktos. Siltums no akmeņiem izplatās pa visu organismu, uzlabojot asinsriti, ļaujot atslābt saspringtajiem muskuļiem, kā arī dāvājot mirkli ārpus laika un telpas, kur ikdienas rūpes atstātas aiz muguras un eksistē tikai viens vienīgs šeit un tagad.

Karsto akmeņu masāža palīdz arī tad, ja cilvēks cieš no hroniskām sāpēm, stīvuma un saspringuma, kas apgrūtina ikdienas dzīvi. Tā uzlabo arī limfas cirkulāciju, palīdz izvadīt vielmaiņas galaproduktus jeb toksīnus, samazina iekaisuma procesus un palīdz stiprināt imūnsistēmu. Siltums un akmeņu pieskāriens ir dziednieciska simfonija, kas ieskauj nevien ķermeni, bet mierina arī prātu, emocijas un sajūtas.

Karsto akmeņu masāža gara stiprināšanai

Akmeņu terapijas laikā tiek dziedināts ne tikai ķermenis, bet arī iekšējais cilvēks – tas, kuru ikdienā nereti atstājam novārtā. Šis baudpilnais rituāls palīdz atbrīvoties no uzkrātās negatīvās enerģijas, vienlaikus atjaunojot mentālo un emocionālo labsajūtu un dodot vietu cilvēkam sadzirdēt pašam sevi. Rituāls ir kā ieiešana sevī, kā svētnīca, kurā šķīstīties no visa liekā un gūt spēku no jauna stāties pretim dzīves izaicinājumiem.

Pierādījusi savu efektivitāti cauri gadu simtiem un tūkstošiem, karsto akmeņu masāža arī šobrīd ir pieprasīts spa rituāls, ar kura palīdzību vairot labsajūtu un vispārēju labbūtību. Tā ir gluži kā rāma osta, kurā piestāt, kuģojot cauri haosam, ko nereti rada mūsdienu dzīves ritms. Ja esi spa speciālists, masieris, masāžas speciālists, kosmētiķis u.c., kas ikdienā saviem klientiem piedāvā masāžas pakalpojumus, aicinām tevi apgūt arī karsto akmeņu masāžu un vairot harmoniju caur siltuma un pieskāriena spēku!

Tava ELISANDA

Facebook Twitter Google Plus Pinterest