fbpx

Dziļo audu masāža dzīvei bez sāpēm un noguruma

Hronisks stress un ilgstošs saspringums ne tikai rada psihoemocionālas grūtības un negatīvi ietekmē nervu sistēmu, bet arī bieži vien uzkrājas muskuļos un apkārtējos audos, tādējādi veidojot sabiezējumus jeb tā dēvētos trigera punktus. Reizēm, lai atbrīvotu uzkrāto spriedzi, nepietiek tikai ar klasisko masāžu ­– ir nepieciešams pielietot dziļākas iedarbības paņēmienus, ar kuru palīdzību iespējams aizsniegties līdz sāpju un diskomforta cēlonim un likvidēt to. Šajā bloga rakstā pastāstīsim, kas ir dziļo audu masāža un kā tā var tikt pielietota klienta veselības un pašsajūtas uzlabošanai!

Kas ir dziļo audu masāža?

Dziļo audu masāža ir veids, kādā ar specifiskiem paņēmieniem tiek panākta iedarbība uz dziļākajiem muskuļiem un apkārt esošajiem saistaudiem. Ilgstošas pārslodzes, stresa vai traumu gadījumā šajos audos var veidoties statiski sabiezējumi jeb trigera punkti, kas, nospiežot kapilārus, rada asinsrites traucējumus, izraisa sāpes un pat ierobežo kustību brīvību. Hroniskas sāpes var raisīt virkni dažādu problēmu, tostarp miega traucējumus un garastāvokļa izmaiņas, tādēļ dziļo audu masāža ir lielisks veids, kādā masāžas speciālists var ievērojami uzlabot klienta dzīves kvalitāti.

Kā veic dziļo audu masāžu?

Masāžas laikā speciālists veic lēnas, dziļas un plūstošas kustības, tostarp pielieto stiepšanas paņēmienus un uzspiedienus, lai iedarbotos uz muskuļu dziļākajiem slāņiem un sāpju punktiem. Paņēmieni galvenokārt tiek izpildīti ar pirkstiem, plaukstām un apakšdelmiem. Masāžai nevajadzētu izraisīt sāpes – brīžiem tā var radīt intensīvas sajūtas, taču tās iespējams mazināt, diskomforta brīdī klientam lūdzot dziļi un vienmērīgi elpot. Svarīgi pieminēt, ka profesionālam speciālistam jāprot komunicēt ar savu klientu arī procedūras laikā, tādējādi masāžas intensitāti pielāgojot klienta komforta līmenim.

Kādus ieguvumus sniedz dziļo audu masāža?

Jau ar vienu masāžas reizi iespējams panākt pozitīvu rezultātu, taču ir svarīgi saprast, ka pilnvērtīgu un ilgstošu efektu no jebkuras masāžas, tostarp dziļo audu masāžas, iespējams gūt vien tad, ja iziets pilns masāžu kurss, kas, atbilstoši vajadzībām, saskaņots ar speciālistu.

  • Viens no būtiskākajiem dziļo audu masāžas ieguvumiem ir spēja ar tās palīdzību ievērojami mazināt un pat likvidēt hroniskas, ilgstošas sāpes. Pateicoties iedarbībai uz konkrētiem sāpju centriem, mazinās ne tikai lokālās sāpes, piemēram, muguras vai sprandas daļā, bet arī to izraisītie traucējumi – galvas reibonis, tirpšana rokās, nemiers, vai miega problēmas.
  • Ar masāžas palīdzību iespējams risināt stājas problēmas. Tas notiek tādēļ, ka, atbrīvojot saspringtos muskuļus, ķermenim ir iespēja atgriezties dabiskā pozīcijā, piemēram, sāpju dēļ nenotiek saliekšanās uz vienu pusi, ir iespējams pilnībā iztaisnoties, plecu zona ir atslābināta u.c.
  • Dziļo audu masāža uzlabo kustību brīvību ­– atbrīvojoties no sāpēm un saspringuma, ķermenis spēj veikt plašākas amplitūdas kustības un ir daudz fleksiblāks, kas ievērojami uzlabo ikdienas dzīvi.
  • Būtiski piebilst, ka masāža iedarbojas ne tikai uz ķermeni, bet arī psihoemocionāli – pirmkārt, mazinoties sāpēm, kopumā uzlabojas klienta pašsajūta, taču, otrkārt, arī pati masāža, pateicoties lēnajām un plūstošajām kustībām, sniedz dziļu relaksācijas sajūtu, atbrīvo no stresa un palīdz izjust dziļu mieru un atjaunošanos.
  • Dziļo audu masāža ir lieliska izvēle arī sportistiem – iedarbojoties uz specifiskām muskuļu grupām un saistaudiem, iespējams uzlabot asinsriti, mazināt traumu rašanās risku un paātrināt atjaunošanās procesus pēc intensīvas fiziskās slodzes.

Dziļo audu masāža ir tehnika, kas cilvēku aplūko kā vienotu veselumu, iedarbojoties gan uz ķermeni, gan emocijām, domām un sajūtām ar mērķi ievērojami uzlabot ikdienas dzīves kvalitāti. Ja esi praktizējošs masāžas speciālists un saviem klientiem vēlies dāvāt vēl nozīmīgāku masāžas pieredzi, aicinām pievienoties semināram “Dziļo audu masāža”!

Facebook Twitter Google Plus Pinterest