fbpx

Indiešu pēdu masāža – sazemēšanās rituāls ķermenim un garam

Mūsu pēdas ir unikāli veidotas – tās sastāv no divdesmit sešiem kauliem, trīsdesmit trīs locītavām un vairāk nekā simts muskuļiem, cīpslām un saitēm. Dzīves laikā cilvēks nostaigā attālumu, kas pielīdzināms četrām reizēm apkārt zemeslodei, turklāt tajās ir tik blīvi novietoti nervu gali, cik nav iespējams atrast nevienā citā mūsu ķermeņa vietā. Mēdz uzskatīt, ka psihoemocionāls nogurums uzkrājas galvā un apkakles zonā, kamēr fiziskais – pēdās un plaukstās. Šodien pastāstīsim par vienu no patīkamākajām masāžām ājurvēdas pasaulē – indiešu pēdu masāžu, ar kuras palīdzību nevien relaksēties, bet arī uzlabot savu veselību.

Kas ir indiešu pēdu masāža?

Ājurvēdā tiek praktizēta Padabhyanga – pēdu masāža, saukta arī par pēdu terapiju. Tā tiek uzskatīta par visu ājurvēdas masāžu māti, un ne velti – iedarbojoties uz pēdām, tiek panākta dziļa iedarbība visā ķermenī, kas labvēlīgi ietekmē organisma darbību un atjauno enerģijas plūsmu. Pada tulkojumā no sanskrita nozīmē “pēdas”, savukārt abhyangam – “masāža ar eļļām”. Ājūrvēdā tiek uzskatīts, ka mūsu pēdas pārējam ķermenim ir gluži kā saknes kokam, kas dāvā dzīvību un savieno mūs ar zemi – ja saknes būs spēcīgas, arī koks nesīs bagātīgu ražu; tieši tāpat ar cilvēka ķermeni – veselība sākas ar pēdām.

Kā tiek veikta indiešu pēdu masāža?

Autentiski Padabhyanga tiek veikta ar gī jeb dzidrinātu sviestu, taču, pielāgojoties mūsdienām, masāžai izmanto augstas kvalitātes bāzes, piemēram, sezama sēklu eļļu. Tā tiek uzsildīta līdz patīkamai temperatūrai un uzklāta uz pēdām. Pateicoties eļļas terapeitiskajām īpašībām, no organisma tiek izvadīti toksīni jeb uzkrājušies sārņi.

Masāžas pamatā ir refleksoloģija – mācība par visam ķermenim cauri plūstošajiem enerģijas kanāliem, sauktiem par meridiāniem, un aktīvajiem punktiem jeb marma, kas atrodas tieši pēdās. Iedarbojoties uz šiem punktiem, tiek panākta labvēlīga ietekme uz attiecīgajiem orgāniem un orgānu sistēmām, turklāt vienlaikus tiek atbrīvota uzkrājusies negatīvā enerģija, kas veicina veselības un pašssajūtas uzlabošanos.

Tradicionāli pēdu masāža tiek veikta ar rokām, izmantojot īpašus paņēmienus, taču terapiju iespējams papildināt ar kansa bowl – bronzas u.c. metālu sakausējuma bļodiņu, kas, sekojot ājurvēdas mācībai, pastiprina toksīnu izdalīšanos.

Kādu efektu sniedz indiešu pēdu masāža?

Tā dāvā dziļu atslābumu, mazina spriedzi un nemieru, uzlabo miega kvalitāti, veicina asinsriti un limfas atteci, normalizē asinsspiedienu, stimulē organismu uz atjaunošanos, harmonizē emocijas un sniedz vēl citus pozitīvus ieguvumus kā miesai, tā arī dveselei un garam. Pēc masāžas jūtama dziļa relaksācija un iekšējs miers, skaidrākas domas, viegluma sajūta kājās un visā ķermenī, kā arī enerģija atgriezties ikdienas dzīvē.

Kam ieteicama indiešu pēdu masāža?

Padabhyanga ir maiga un nomierinoša masāža, tādēļ tā piemērota teju visiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību un labsajūtu, kā arī stiprināt imūnsistēmu. Masāžu drīkst veikt arī bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Apgūstot masāžas paņēmienus, iespējams palīdzēt gan citiem, gan sev – vien 15 minūtes ilga masāža pirms gulētiešanas ievērojami uzlabo miega kvalitāti un mazina dienas laikā uzkrāto stresu.

Ja vēlies uzzināt vairāk par šo seno masāžas veidu un iemācīties to veikt sev, tuviniekiem vai klientiem – piesakies seminārām profesionālās tālākizglītības centrā ELISANDA! Tuvāko semināru grafiku iespējams aplūkot ŠEIT.

Facebook Twitter Google Plus Pinterest