fbpx

Dabiska skaistuma atslēga – piemērota sejas ādas kopšana

Tuvojoties vasaras sezonai, vēlamies īpaši aktualizēt tēmu par sejas ādas kopšanu – kamēr saules peldes, veldzēšanās ūdenī un vējš, kas izpurina matus un domas, lutina dvēseli un garu, mainīgie vides apstākļi var manāmi ietekmēt sejas un ķermeņa ādas stāvokli. Par to, kā noskaidrot savu ādas tipu un izvēlēties atbilstošu kopšanu ne tikai vasarā, bet visa gada garumā, uzzini šajā rakstā!

Ādas tips un ādas stāvoklis

Lai izvēlētos sev piemērotu sejas ādas kopšanas rituālu, vispirms būtiski saprast atšķirību starp ādas tipu un ādas stāvokli. Ādas tips ir mūsu ādas raksturs – tas nosaka ādas tekstūru, to, cik daudz taukvielu tā izdala, kā arī ādas jutības pakāpi un citus faktorus. Pastāv četri ādas tipi – normāla, sausa, taukaina un kombinēta āda, turklāt jāpiebilst, ka ādas tips dzīves laikā nemainās.

Tomēr arī cilvēki ar sausu ādu reizēm piedzīvo pūtīšu uzlidojumu, savukārt āda, kas parasti pastiprināti izdala taukvielas, mēdz kļūt sausa – šīs pārmaiņas tiek dēvētas par ādas stāvokli, ko ietekmē dažādi iekšēji un ārēji procesi, piemēram, uzturs, nepietiekama šķidruma uzņemšana, hormonālās izmaiņas, klimats, neatbilstošas kosmētikas izvēle un citi faktori.

Ādas stāvokļi var būt dažādi – visbiežāk sastopama dehidrēta jeb mitrumu zaudējusi āda un āda ar paaugstinātu jutību, taču ādas stāvokļa izmaiņās ietilpst arī ekzēma, rozācija un citas ādas problēmas. Lai saglabātu veselīgu un dabiski skaistu ādu, kosmētikas produktu izvēlē jāņem vērā gan ādas tips, gan tās stāvoklis.

Ādas tipam atbilstoša kopšana

Normāla āda ir maiga un gluda, tā izdala pietiekami daudz taukvielu, lai nekļūtu sausa vai pārlieku taukaina. Normālas ādas kopšana neprasa specifiskas rūpes, taču, lai to vienmēr uzturētu starojošu, ir svarīgi izveidot piemērotu ādas kopšanas rituālu, kurā iekļauta ādas attīrīšana un mitrināšana ar piemērotiem līdzekļiem.

Sausam ādas tipam raksturīga sausa, nereti trausla un jutīga āda, kam nepieciešama īpaša kopšana – attīrīšana ar maigu pieniņu vai emulsiju, lipīdu barjeras atjaunošana un komforta sajūtas nodrošināšana ar mitrinošu vai barojošu krēmu, kā arī viegls pīlings reizi vai divas nedēļā, lai atbrīvotos no atmirušajām ādas šūnām un piešķirtu ādai veselīgu mirdzumu. Cilvēkiem ar sausu ādas tipu ir vizuāli izteiksmīgākas smalkās līnijas un grumbas, tādēļ ieteicams laiku pa laikam ādu pabarot ar mitrinošu masku.

Pretēji sausam ādas tipam, taukaina āda ir biezāka, ar ādas tipam raksturīgo spīdumu. Sekrētam aizsprostojot poras, pastāv iespēja veidoties aknei, tādēļ taukainas ādas īpašniekiem rūpīgi jāseko līdzi ikdienas ādas kopšanas paradumiem. Kā jebkuram ādas tipam, arī taukainai ādai primāri nepieciešama attīrīšana – šajā gadījumā vislabāk izvēlēties putas vai gelu. Lai neitralizētu ādas pH līmeni, ieteicams izmantot losjonu vai toniku, savukārt ādas mitrināšanai piemēroti viegli, poras neaizsprostojoši krēmi. Tāpat ādas kopšanas rituālā iespējams iekļaut, piemēram, mālu masku, kā arī izvēlēties antibakteriālus līdzekļus lokālai pūtīšu apstrādei.

Kombinēta tipa ādai var būt divi veidi: normāla un taukaina vai sausa un taukaina āda. Taukaina ādas tipa raksturīgās īpašības lielākoties lokalizējas T zonā jebšu uz pieres, deguna un zoda, savukārt normālas vai sausas ādas īpašības atspoguļojas uz vaigiem un citviet. Kopjot kombinēta tipa ādu, katrai zonai nepieciešams izvēlēties atbilstošus līdzekļus – sausās vietas kopt atbilstoši sausas ādas, savukāt taukainās atbilstoši taukaina ādas tipa vajadzībām.

Papildus tam, ka izvēlies savam sejas ādas tipam atbilstošu ikdienas kopšanas rutīnu, to iespējams papildināt ar vēl citiem produktiem skaistumam un labsajūtai – serumiem, maskām, koncentrātiem un citiem. Tāpat svarīgi pieminēt aizsardzību no kaitīgajiem UV stariem – aicinām izvēlēties kosmētiku ar saules aizsargfiltru, kas nav mazāks par SPF 30.

Ja vēlies padziļināt savas zināšanas par sejas ādas kopšanu un apgūt dažādas sejas skaistuma procedūras, aicinām pievienoties mācību iestādes ELISANDA programmai “Sejas estētiskā kopšana”! Uzzini vairāk un piesakies ŠEIT!

Facebook Twitter Google Plus Pinterest