fbpx

Dziļo audu masāža savilktiem un sāpošiem muskuļiem

Pieskārienu valoda – tas ir veids, kādā saņemam pozitīvas emocijas un patīkamas sajūtas jau kopš dzimšanas pirmās dienas, uzticoties māmiņas vai tēta gādīgajām rokām un siltajiem glāstiem. Pieskārienam piemīt spēcīga ietekme uz cilvēka nervu sistēmu, kas, savukārt, ietekmē arī organisma darbību, tādēļ viens no veidiem, kā uzlabot nevien emocionālo, bet arī fizisko pašsajūtu, ir masāža – šoreiz pastāstīsim par to, kas ir trigera punkti un kā tos atbrīvot, izmantojot dziļo audu masāžu.

Kas ir dziļo audu masāža?

Kā vēsta pats nosaukums, dziļo audu masāža ir veids, kādā ar specifiskiem paņēmieniem tiek panākta dziļa iedarbība uz muskuļiem un apkārt esošajiem saistaudiem. Ilgstošas pārslodzes, stresa vai traumu gadījumā muskulī var veidoties sabiezējumi jeb tā dēvētie trigera punkti, kas nospiež kapilārus, tādējādi samazinot skābekļa piekļuvi muskulim un radot dažādu organisma atkritumvielu uzkrāšanos, kas, savukārt, izraisa sāpes un diskomfortu.

Kā tiek veikta dziļo audu masāža?

Masāžas laikā galvenokārt tiek veiktas stiepjošas kustības pa muskuļšķiedrām, kā arī uzspiedieni uz savilktajiem punktiem. Paņēmieni tiek izpildīti ar pirkstiem, plaukstām, apakšdelmiem vai pat elkoni, lai pēc iespējas precīzāk piekļūtu problemātiskajai vietai – masāžai noteikti nevajadzētu sāpēt, taču dažkārt punktu koncentrēta izstrāde raisa nepatīkamas sajūtas, kuras iespējams mazināt, diskomforta brīdī dziļi un vienmērīgi elpojot.

Kādu rezultātu sniedz dziļo audu masāža?

Ar masāžas palīdzību atbrīvojot savilktos punktus, iespējams likvidēt ne tikai lokālas sāpes, piemēram, muguras plecu daļā, bet arī citas to izraisītās sekas – galvas sāpes, reiboni, tirpšanu rokās, nemieru un pat miega traucējumus, vienlaikus uzlabojot saišu un cīpslu funkcijas, stāju un pašsajūtu. Jau ar vienu masāžas reizi iespējams panākt pozitīvu rezultātu, taču ir svarīgi saprast, ka pilnvērtīgu un ilgstošu efektu no jebkuras masāžas, tostarp dziļo audu masāžas, iespējams gūt vien tad, ja iziets pilns masāžu kurss, kas, atbilstoši vajadzībām, saskaņots ar speciālistu.

Ko nepieciešams ievērot pēc dziļo audu masāžas?

Masāžas laikā tiek uzlabota šūnu vielmaiņa, atbrīvojot uzkrāto pienskābi un toksīnus, tādēļ pēc masāžas seansa ieteicams dzert tīru ūdeni, lai kaitīgās vielas ātrāk tiktu izvadītas no organisma. Būtiski atcerēties, ka masāža nav brīnumlīdzeklis visām problēmām – lai patiesi justos labi, rūpēm par savu fizisko un emocionālo veselību jākļūst par dzīvesveidu, savukārt masāža tam var būt lielisks papildinājums, kas dāvā mirkli brīnišķīgā sajūtu pasaulē.

Aicinām Tevi apgūt dziļo audu masāžu, kā arī daudzas citas masāžas mācību centrā “Elisanda”, kur saņemsi visas nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai gadsimtiem senā pieskārienu māksla mājotu arī Tavās rokās!

Facebook Twitter Google Plus Pinterest