fbpx

Grūtnieču masāža: labsajūtas mirklis topošajām māmiņām

Gaidību laiks ir gluži kā ceļojums, kas pār kalniem un ielejām ved pretim jauniem, brīnišķīgiem sākumiem. Tomēr vienlaikus bērniņa ienākšana ģimenē var radīt satraukumu un raizes par nezināmo, tādēļ topošajai māmiņai šajā laikā jo īpaši jārūpējas par savu labsajūtu un jāļaujas patīkamiem mirkļiem – viens no veidiem, kā palutināt gan ķermeni, gan garu, ir apmeklēt profesionāli veiktu grūtnieču masāžu.

Kas ir grūtnieču masāža

Masāža ir īpaši pielāgota topošo māmiņu vajadzībām, lai tās laikā tiktu atbrīvoti saspringtie, pārslogoti muskuļi un radīta dziļa relaksācijas sajūta, iedrošinot ļauties, ieklausīties sevī un būt vienotā saiknē ar bērniņu. Masāžā tiek pielietotas vieglas, plūstošas kustības, kā arī speciāli paņēmieni un tehnikas, lai nodrošinātu ērtus apstākļus, komfortu un patīkamu atpūtu.

Kādus ieguvumus sniedz grūtnieču masāža?

Neatkarīgi no tā, vai topošā māmiņa izjūt sāpes muguras lejasdaļā, saspringumu plecos, krampjus kājās vai citas nepatīkamas gaidību blakusparādības, profesionāls speciālists, kas specializējies tieši grūtnieču masāžā, spēs piemeklēt atbilstošus paņēmienus, lai iedarbotos tieši uz problēmas skarto zonu un panāktu efektīvu rezultātu. Tāpat masāža uzlabo asinsriti, palīdzot cīnīties ar tādām problēmām kā, piemēram, pietūkušām kājām un dedzinošu sajūtu pēdās, kā arī palielina audu apgādi ar skābekli un barības vielām, tādējādi pozitīvi ietekmējot visu organisma veselību un pašsajūtu kopumā.

Daudzas topošās māmiņas, īpaši grūtniecības pēdējos mēnešos, saskaras ar bezmiegu, ko izraisa gan diskomforts, gan hormonālās izmaiņas. Regulāri apmeklējot grūtnieču masāžu, uzlabojas miega kvalitāte, kas, savukārt, palīdz māmiņām gaidībās izjust augstāku enerģijas līmeni un lielāku dzīvesprieku. Svarīgi pieminēt, ka masāža palīdz samazināt stresu un atbrīvot prātu no mūžam skrejošajām domām – savlaicīgas rūpes par savu psihoemocionālo veselību samazina trauksmes un pēcdzemdību depresijas risku, kā arī kopumā palīdz sagatavoties bērniņa nākšanai pasaulē ar lielāku mieru, drošību un pārliecību.

Topošajām māmiņām līdz aptuveni trešajam grūtniecības mēnesim no masāžām ieteicams izvairīties pavisam, taču pēc tam, ja ārsts devis atļauju masāžu veikt, tā var kalpot par lielisku veidu, kādā atbrīvoties no sāpēm, diskomforta, tūskas un citām problēmām, ar kurām saskaras lielākā daļa sieviešu gaidību laikā.

Rebozo lakatu masāža – masāža bez pieskāriena

Nereti topošās māmiņas piedzīvo sajūtu, ka nevēlas izjust svešus pieskārienus – ja masāža, kas veikta ar speciālista rokām, sagādā raizes, līdzvērtīgu efektu sniegs arī rebozo masāža, kas tiek veikta bez tieša pieskāriena, taču izmantojot lakatus. To mēdz dēvēt arī par izšūpošanu – topošā māmiņa apguļas uz izklātiem lakatiem, ar kuru palīdzību tiek radītas maigas, plūstošas kustības, paceļot galvu, plecus, vēderu, kājas un citas ķermeņa daļas un izkustinot tās. Rebozo lakatu masāža nevien uzlabo fizisko labsajūtu, bet arī māca ļauties, palīdzot sagatavoties dzemdībām – jo arī šis notikums ir par atbrīvošanos, nevis kontroli.

Mēdz sacīt, ka deviņus mēnešus sieviete nes bērniņu zem savas sirds, taču visu atlikušo mūžu – savā sirdī. Lai mierpilns, drošs, patīkamām sajūtām un skaistiem mirkļiem bagāts dzīves visskaistākais laiks – kļūšana par māmiņu!

Tava ELISANDA

Facebook Twitter Google Plus Pinterest