fbpx

Indiešu pēdu masāža – labsajūta nogurušām kājām

Mēdz uzskatīt, ka psihoemocionālais nogurums uzkrājas galvā un plecu zonā, savukārt fiziskais – pēdās un plaukstās. Ikdienā mūsu pēdas patiešām ir pakļautas ļoti lielai slodzei, kā rezultātā var rasties sāpes, diskomforts un pietūkums. Lai atbrīvotos no nepatīkamajām sajūtām un atjaunotu enerģiju, veiksmīgi palīdz pēdu masāža, tādēļ šoreiz pastāstīsim par vienu no tās veidiem, kas cēlusies Senajā Indijā.

Padabhyanga jeb indiešu pēdu masāža

Indiešu pēdu masāža ir viens no ajūrvēdas masāžu veidiem, kas tiek praktizēta jau tūkstošiem gadu, taču mūsdienās pielāgota rietumnieciskam dzīvesveidam. Tās pamatā ir refleksoloģija –  mācība par visam ķermenim cauri plūstošiem enerģijas kanāliem, sauktiem par meridiāniem, un aktīvajiem punktiem, kas atrodas tieši pēdās. Masāžas laikā stimulējot konkrētas pēdas zonas un punktus, notiek iedarbība uz attiecīgiem orgāniem un to sistēmām, tādēļ indiešu pēdu masāža ir lielisks veids, kādā ne tikai ļauties fantastiskai relaksācijai, bet vienlaikus labvēlīgi ietekmēt visa organisma darbību un uzlabot pašsajūtu.

Kā tiek veikta indiešu pēdu masāža?

Autentiskā indiešu pēdu masāža apakšstilbiem un pēdām tiek veikta ar gī jeb dzidrinātu sviestu, ko nereti papildina dažādi tajā izmērcēti ārstniecības augi, tomēr mūsdienās masāžu visbiežāk veic ar dažādām bāzes eļļām, kurām pēc nepieciešamības pievieno citas aromātiskas ēteriskās eļļas. Tas palīdz no organisma izvadīt sārņus un toksīnus.

Kādu rezultātu sniedz indiešu pēdu masāža?

Katrā pēdā ir vairāk nekā 20 kauli, locītavas, cīpslas, saites, muskuļi un tūkstošiem nervu gali, kas staigājot tiek pastāvīgi nodarbināti, tādēļ masāža galvenokārt atbrīvo no uzkrātā saspringuma un rada patīkamu viegluma sajūtu kājās. Tā dāvā dziļu atslābumu, mazina spriedzi un nemieru, uzlabo miega kvalitāti, kā arī asinsriti un limfas atteci, normalizē asinsspiedienu, stimulē organismu uz atjaunošanos, harmonizē emocijas un sniedz vēl citus pozitīvus ieguvumus kā miesai, tā arī dveselei un garam.

Rituāls nogurušām kājām mājas apstākļos

Senie indieši ticēja, ka katru vakaru pirms miega veikta pēdu masāža palīdz uzturēt labu veselību un možu garu. Ja pēc garas dienas kājās izjūti uzkrājušos nogurumu, palutini tās ar vienkāršu, bet efektīvu SPA rituālu – sagatavo pēdu vanniņu, ūdenim pievienojot, piemēram, vannas pienu, nomierinošu ēterisko eļļu un kaltētus ziedus estētiskam baudījumam, savukārt pēc peldes veic relaksējošu pēdu masāžu ar siltu eļļu un dodies gulēt, lai baudītu dziļu, mierpilnu un veselīgu naktsmieru.

Ja vēlies dāvāt patīkamas sajūtas sev un saviem mīļajiem vai esi profesionālis un gribi papildināt zināšanas un prasmes, lai iepriecinātu klientus, aicinām Tevi apgūt indiešu pēdu masāžu mācību centrā “Elisanda”!

Facebook Twitter Google Plus Pinterest