fbpx

Karsto akmeņu masāža – četras dabas stihijas vienā rituālā

Apgalvo, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais – arvien vairāk cilvēku, izmēģinājuši dažādus līdzekļus savas veselības un pašsajūtas uzlabošanai, atgriežas pie gadsimtiem senas patiesības, ka dabai piemīt dziedniecisks spēks. Pastaiga svaigā gaisā, sazemēšanās, basām kājām brienot cauri rasas apmirdzētai pļavai vai pelde ezerā sniedz veldzējumu kā ķermenim, tā garam, taču šoreiz iepazīstināsim Tevi ar īpašu SPA procedūru, kurā notvertas visas četras dabas stihijas – karsto akmeņu masāžu.

Karsto akmeņu masāža sākotnēji tika praktizēta Indijā un Ķīnā, izmantojot pavisam vienkāršus akmeņus, savukārt Havaju salas vietējie iemītnieki atklāja, ka akmeņi, kas radušies pēc vulkāniskā izvirduma, sakarsēti un ietīti augu lapās, spēj remdēt sāpes un atbrīvot saspringtos muskuļus. Tā pirms vairākiem tūkstošiem gadu tika likts pamats silto akmeņu terapijai – mūsdienās tā kļuvusi par pieprasītu veidu, kā baudīt dziļu un patiesi spēcīgu relaksāciju kā ķermenim, tā garam.

Kādus akmeņus izmanto masāžai?

Tradicionāli karsto akmeņu masāžai izmanto dažāda izmēra bazalta akmeņus, kas tiek uzkarsēti līdz pat 50°C grādu temperatūrai. Bazalts ir sacietējusi magma, kas izveidojusies vulkāna dzīlēs un sevī uzkrājusi zemes un uguns enerģiju, kā arī gaisa un ūdens spēku. Tāpat masāžā pielieto dažādus pusdārgakmeņus, kas, novietoti konkrētos punktos, līdzsvaro čakras, kā arī aromātiskas ēteriskās eļļas, kas vienkopus sniedz pozitīvu iedarbību uz organisma veselību un pašsajūtu.

Karsto akmeņu masāža tiek veikta gan manuāli, ar rokām veicot dažādus masāžas paņēmienus, gan izmantojot uzkarsētus akmeņus un siltus frotē dvieļus. Novietojot akmeņus uz dažādām ķermeņa vietām, siltums vienmērīgi un dziļi iedarbojas nevien uz ādu, bet arī muskuļiem un locītavām, savukārt, akmeņiem sildot roku un kāju pirkstu starpas, kur atrodas īpaši daudz receptoru, tiek panākta labvēlīga ietekme uz nervu sistēmu, kas akmens spēkam ļauj piepildīt visu ķermeni un liek dvēselei pacelties pār laiku, telpu un sevi pašu.

Uguns, ūdens, zeme un gaiss – visas stihijas ir vērtīga dabas dāvana, ko varam izmantot savā un līdzcilvēku labā. Mācību centrs “Elisanda” aicina apgūt karsto akmeņu masāžu, kas sniegs vērtīgas zināšanas un praktiskas iemaņas, lai Tu saviem tuviniekiem (vai, ja profesionāli darbojies SPA jomā, saviem klientiem) spētu dāvāt vēl nebijušas sajūtas!

Facebook Twitter Google Plus Pinterest