fbpx

Sejas estētiskā kopšana – tavs skaistuma noslēpums

Pēc karstas un saulainas vasaras, zelta villainē un kastaņu kurpēs tērpies, tuvojas rudens – laiks, kurā pusdienlaika tveici nomaina spēji vēji un degungalu sabučo pirmais sals. Gadalaiku pēc gadalaika daba un cilvēks mainās tiem līdz – gluži tāpat, kā plandošo brunču vietā palēnam meklējam vecmāmiņas adītos cimdus, jaunajā sezonā ir svarīgi pareizi rūpēties arī par savu sejas ādu, lai dabisku skaistumu un veselīgu mirdzumu tā saglabātu visu gadu. Kā to īstenot? Seko šiem padomiem!

Veselīgs un sabalansēts uzturs

Ne velti pastāv teiciens, ka skaistums nāk no iekšpuses – to varam attiecināt gan uz netveramām dvēseles vērtībām, gan to, ka mūsu ikdienas uztura izvēles tiešā veidā ietekmē ādas stāvokli un izskatu. Lai to uzlabotu, centies samazināt cukura, balto miltu un neveselīgo našķu patēriņu, tā vietā bagātinot maltītes ar dārzeņiem, augļiem un labajiem taukiem, piemēram, Omega-3 taukskābēm, kas nāk par labu nevien ādai, bet arī matiem un nagiem. Neaizmirsti arī pietiekošā daudzumā uzņemt šķidrumu! Mainīt uztura paradumus nav viegli, taču, to īstenojot, iegūsi lielisku izskatu un dāvāsi vērtīgu pienesumu savai veselībai un labsajūtai – tas liks mirdzēt spoži un no sirds!

Patīkamas fiziskās aktivitātes

Par fizisko aktivitāšu nepieciešamību veselībai un labam noskaņojumam ir runāts daudz, taču to noteikti der atgādināt vēl un vēl – aktīvi kustoties, ķermenī uzlabojas asinsrite un šūnas piesātinās ar skābekli, kas ādai piešķir veselīgu krāsu un mirdzumu. Pats svarīgākais – izvēlēties tādas aktivitātes, kas patiešām sagādā prieku! Skriešana, joga, dejas, bokss – kamēr vien to dari ar smaidu, smadzenes izstrādā endorfīnus, kas palīdz atslābināties arī saspringtajiem sejas muskuļiem, padarot vaibstus maigākus un pievilcīgākus.

Kvalitatīvs miegs

Pietūkuši plakstiņi un tumši loki zem acīm – to, ka neesam izgulējušies, no rīta varam pamanīt lūkojoties spogulī, taču tās nav vienīgās nekvalitatīva miega sekas. Nakts laikā mūsu ādā notiek intensīvi vielmaiņas procesi, kuru rezultātā ādas šūnas uzņem barības vielas, izvada toksīnus un ražo citas vielas ādas funkciju uzturēšanai, tostarp kolagēnu, kas atbild par ādas elastību un aizkavē tās novecošanos. Neizguļoties šīs norises tiek traucētas, līdz ar ko pasliktinās arī sejas ādas izskats, taču labā ziņa – ja sakārtosi savu miegu, ķermenim tik ļoti nepieciešamās atpūtas laikā iemantosi arī dabisku skaistumu!

Sejas ādas fitness

Lai ķermeņa muskuļi saglabātu tonusu un augumam piešķirtu pievilcīgas aprises, tos nepieciešams trenēt – tieši tāpat iespējams rīkoties arī ar sejas muskuļiem, tādējādi izlīdzinot grumbas, paaugstinot ādas tvirtumu un uzlabojot sejas ovālu. Ieviešot sejas ādas fitnesu kā savu ikdienas skaistumkopšanas rituālu, ilgtermiņā pamanīsi, ka ievērojami uzlabojusies ādas krāsa un elastība, samazinājusies tūska un, iespējams, pat pazudušas gadiem iespiedušās vārnu kājiņas.

Atbilstoša sejas ādas kopšana

Protams, ar visu iepriekšminēto vien būs par maz – tik pat svarīgi ir izvēlēties savam ādas tipam piemērotu ikdienas kopšanu. Viss sākas ar attīrīšanu – kosmētikas, netīrumu un liekā sebuma noņemšanu ar gela, pieniņa vai kāda cita tam paredzēta līdzekļa izmantošanu, kam seko ādas tonizēšana un seruma un/vai krēma uzklāšana. Dziļākai ādas attīrīšanai ieteicams regulāri lietot arī skrubi, savukārt papildu kopšanai iespējams izvēlēties dažādas sejas maskas un citus produktus, piemēram, krēmu acu zonai. Rudenī un ziemā sejas āda tiek pakļauta dažādiem kairinājumiem, tostarp vējam, nokrišņiem un apkures sezonas radītajam sausajam gaisam – āda pastiprināti zaudē mitrumu un elastību, tādēļ īpašu uzmanību velti tieši tās mitrināšanai un barošanai.

Neaizmirsti sevi palutināt!

Mūsdienās pieejami neskaitāmi veidi, kā patīkamo apvienot ar lietderīgo – lai gada tumšajā laikā rūpētos nevien par skaistumu, bet arī savu labsajūtu, dodies uz salonu un relaksējošu sejas kopšanas procedūru uztici veikt skaistumkopšanas speciālistam, izmēģini sejas pašmasāžu, iegādājies zīda spilvendrānu, kas nevien pasargās sejas ādu, bet arī dāvās estētisku baudījumu, ļaujies radošumam un mājas apstākļos pagatavo dabīgu kosmētiku ar ēteriskajām eļļām vai izvēlies jebko citu, kas liek mirdzēt ne tikai ādai, bet arī acīm un dvēselei.

Ja arī Tu vēlies padziļināt savas zināšanas par sejas estētisko kopšanu un vairot skaistumu sevī un līdzcilvēkos, mācību centra ELISANDA pieredzējušie pasniedzēji Tevi jau gaida! Uzzini vairāk par programmu “Sejas estētiskā kopšana” un piesakies tai ŠEIT!

Facebook Twitter Google Plus Pinterest